Produkty tradycyjne

Miód Lipowy Ekologiczny

Producent:

adres: Gospodarstwo Pasieczne
Sądecki Bartnik
A&J Kasztelewicz
33-331 Stróże 235
tel/fax: 18 445 18 82 email: bartnik@bartnik.pl www: www.bartnik.pl

Sprzedaż w hurtowniach:

MARPOL

Opis produktu:

Miód Lipowy wyróżnia się silnym, przypominającym zapach lipy aromatem. Smak ma ostry, lekko gorzkawy. W stanie płynnym ma barwę zielonkawożółtą do jasnobursztynowej. Barwa i intensywność smaku jest różna, w zależności od rejonu, z jakiego pochodzi. Po skrystalizowaniu ma konsystencję drobnoziarnistą, zmieniając barwę na białożółtą lub złocistożółtą. Miód lipowy wykazuje działanie wyksztuśne, napotne, przeciwgorączkowe, uspokajające i przeciwskurczowe. Jest stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób górnych dróg oddechowych, gardła, angin, zatok oraz zapalenia oskrzeli. Dzięki wysokiej aktywności antybiotycznej, stosowany jest również w chorobach dróg moczowych, schorzeniach reumatycznych oraz nerwicach.

 

Pojęcie miodu ekologicznego zaistniało z chwilą pojawienia się innych produktów określanych tym mianem. Miód ekologiczny pochodzi z pasiek ekologicznych – czyli takich, gdzie nie wolno stosować żadnych środków chemicznych do zwalczania chorób pszczół. Pszczelarze nie mogą ponadto ustawiać uli w pobliżu tzw. przemysłowych plantacji drzew owocowych, a ule muszą być wykonane z budulca naturalnego, jak drzewo, słoma czy glina.


Wszystkie produkty pszczele, a zwłaszcza produkty ekologiczne to szansa na ograniczenie skłonności do alergii i uczuleń, poprawy kondycji organizmu, wyrobienia naturalnej odporności do walki z przeziębieniami.