Produkty tradycyjne

Miód Wielokwiatowy Ekologiczny

Producent:

adres: Gospodarstwo Pasieczne
Sądecki Bartnik
A&J Kasztelewicz
33-331 Stróże 235
tel/fax: 18 445 18 82 email: bartnik@bartnik.pl www: www.bartnik.pl

Sprzedaż w hurtowniach:

MARPOL

Opis produktu:

Jak sama nazwa wskazuje, miód pochodzi z nektaru zebranego przez pszczoły z różnych roślin, zarówno uprawnych, jak i rosnących na łąkach, w lasach, na nizinach i w górach. Ma barwę jasnokremową, czasem herbacianą. Dość szybko się krystalizuje, zmieniając barwę na jasnoszarą lub jasnobrązową. Charakteryzuje się dość silnym zapachem przypominającym zapach wosku, a jego smak zależy od mieszanki nektarów przyniesionych do ula. Jego walory lecznicze zależą od roślin, z których pszczoły zebrały nektar. Miód wielokwiatowy nadaje się szczególnie do walki z chorobami alergicznymi, zawiera bowiem pyłki kwiatowe, które działają jak antygeny.

 

Pojęcie miodu ekologicznego zaistniało z chwilą pojawienia się innych produktów określanych tym mianem. Miód ekologiczny pochodzi z pasiek ekologicznych – czyli takich, gdzie nie wolno stosować żadnych środków chemicznych do zwalczania chorób pszczół. Pszczelarze nie mogą ponadto ustawiać uli w pobliżu tzw. przemysłowych plantacji drzew owocowych, a ule muszą być wykonane z budulca naturalnego, jak drzewo, słoma czy glina.


Wszystkie produkty pszczele, a zwłaszcza produkty ekologiczne to szansa na ograniczenie skłonności do alergii i uczuleń, poprawy kondycji organizmu, wyrobienia naturalnej odporności do walki z przeziębieniami.