Produkty tradycyjne

Miód Akacjowy Ekologiczny

Producent:

adres: Gospodarstwo Pasieczne
Sądecki Bartnik
A&J Kasztelewicz
33-331 Stróże 235
tel/fax: 18 445 18 82 email: bartnik@bartnik.pl www: www.bartnik.pl

Sprzedaż w hurtowniach:

MARPOL

Opis produktu:

Miód Akacjowy Ekologiczny zawiera dużą ilość fruktozy i dlatego krystalizuje bardzo powoli. Czysty miód akacjowy ma barwę jasnokremową, przechodzącą w bezbarwną. Po skrystalizowaniu, od białej do słomkowej. W zapachu słabo przypomina zapach kwiatu akacji. W pełni dojrzały miód akacjowy odznacza się większą niż inne miody zawartością sacharozy. Miód akacjowy ma zastosowanie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nadkwaśnego nieżytu żołądka, zapaleń błony śluzowej i stanów kurczowych jelit. W chorobie wrzodowej miód akacjowy przyśpiesza regenerację tkanki istniejących nadżerek i owrzodzeń. Wpływa również na perystaltykę jelit i odznacza się niską aktywnością biotyczną.

 

Pojęcie miodu ekologicznego zaistniało z chwilą pojawienia się innych produktów określanych tym mianem. Miód ekologiczny pochodzi z pasiek ekologicznych – czyli takich, gdzie nie wolno stosować żadnych środków chemicznych do zwalczania chorób pszczół. Pszczelarze nie mogą ponadto ustawiać uli w pobliżu tzw. przemysłowych plantacji drzew owocowych, a ule muszą być wykonane z budulca naturalnego, jak drzewo, słoma czy glina.


Wszystkie produkty pszczele, a zwłaszcza produkty ekologiczne to szansa na ograniczenie skłonności do alergii i uczuleń, poprawy kondycji organizmu, wyrobienia naturalnej odporności do walki z przeziębieniami.